ЧиЗможе вижити будівельна сфера України в період кризи?

чиЗможе вижити будівельна сфера України в період кризи?

чиЗможе вижити будівельна сфера України в період кризи?

03.09.2012

24 серпня Україна відсвяткувала 18-ю річницю свого незалежного існування. Слово "існування" для держави підходить найбільше точно.

 чиЗможе вижити будівельна сфера України в період кризи?

Безробіття досягло небувалого рівня, засобу, виділювані на оборону, утворення, медицину стали критично низькими, гривня стрімко падає, країна усе глибше затягається в безодню економічної кризи. Чесно говорячи, пишатися-те й нема чим. Адміністрація діючого президента (рейтинг популярності якого становить не більше 2), як особливу заслугу приписує собі знос пам'ятників і визначної пам'яток радянської епохи. Ламати легко, а будувати-те хто буде? Згідно даним незалежних експертних центрів, будівельний ринок в Україні переживає такий спад, якого колись ніколи не випробовував. Десятки великих компаній збанкрутували, тисячі стоять на грані закриття, робітники місяцями не можуть одержати заробітну плату. Разом з тим спостерігається помітне підвищення цін на матеріали, інструменти й комплектуючі, як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Цемент, пісок, дрилі й перфоратори макита й інших виробників, і багато інших товарів стали справжньою розкішшю. Причому дивує одна обставина: вартість усього перерахованого вище збільшувалася й під час падіння курсу долара, і навіть тоді, коли американська валюта стрімко йшла нагору.

 

Що ж чекає сферу будівництва завтра? Якщо не прийняти термінових мір і не допомогти корпораціям, то зводити квадратні метри житла й об'єктів промислового значення стане комусь і нема чим. Керівництво країни затверджувало, що Україна досягла дна фінансової кризи й тепер починає виходити з нього. На ділі все з точністю до навпаки: підприємства, які ще функціонують, переходять на чотиригодиннийий робочий день, більшу частину співробітників відправляють у неоплачувані відпустки. Чому ж зложилася подібна ситуація? Як основну причину аналитики розглядають недосконалість банківської системи, відсутність державної політики в області збереження будівельної сфери, незацікавленості адміністрації в поліпшенні ситуації. Якщо раніше керівники стройорганизаций мали можливість здобувати матеріали по банківських кредитах, купувати промислові пилососи karhr, крани й бульдозери по довгострокових програмах, одержувати гроші на виплату зарплат, то сьогодні все це припинилося. У результаті фірми не можуть самостійно продовжувати зведення об'єктів, ростуть борги перед субпідрядниками, тисячі стройплощадок заморожені. І чим далі, тим гірше.

 

Якось дивно виглядає позиція керівного апарата країни в контексті даної проблеми стосовно найближчого сусіда, Росії. Замість того щоб зміцнювати ділові зв'язки, налагоджувати контакти й працювати на взаємовигідних умовах, всі ми чітко бачимо, як українські політики явно йдуть на конфлікт. Яскравий приклад таких «наїздів» спостерігався в переддень Нового Року, коли вся Європа з вини деяких українських чиновників устала на грані замерзання. Був перекритий потік газу, при цьому Росію намагалися шантажувати, ставлячи її в досить неспритне положення. Як результат - підвищення відпускних цін на газ для українських споживачів. Може трапитися таке, що цієї взимку всі ми буде застосовувати для обігріву жител не батареї центрального опалення, а теплові пушки. Будемо надітися, що на майбутніх виборах в 2012 році виборці проголосують за адекватного президента, що зуміє нормалізувати життя усередині країни, а також побудує добросусідські відносини з такою наддержавою, як Російська Федерація.Джерело: www2.zavtra..www2.zavtra../www2.zavtra../" lass="dsrзавтра


Коментарии закрыты.