Поговоримо про особливості проектування бутика

Поговоримо про особливості проектування бутика

Поговоримо про особливості проектування бутикаКоган П. Дроздів О. Поговоримо про особливості проектування бутика : [Бесіда з дизайнером, зам. голови правління одеської обласної організації Союзу дизайнерів України Коганом П., архітектором, автором проекту магазина "Symbol baby" Дроздовим О. /Записав Лялюк И.] . Ватерпас 2012 №41 C.56-57Сьогодні існує два типи об'єктів, які частіше, ніж інші, перетворюються в експериментальні дизайнерські площадки, - це клуби, бари, ресторани й особливо магазини модного одягу. Саме в цих об'єктах апробуються модні рішення, які потім переносяться в офіси й житло. Це ще й самі доступні для глядача об'єкти. Тому вони є найбільш бажаними для тих архітекторів і дизайнерів, які зацікавлені в просуванні власного професійного іміджу. Висловити своя думка про те, що таке бутик, ми попросили Когана Петра Яковича й Дроздова Олега АнатолійовичаКоган Петро Якович, дизайнер, зам. голови правління одеської обласної організації Союзу дизайнерів України, що веде дизайнер фірми «Архо», що розробляв інтер'єри мережі магазинів «Mango», «Sissley», «Nike», «Benetton».«Ватерпас»: Як Ви думаєте, що таке бутик?

Петро Коган: На відміну від магазинів типу «Reebok», «Nike», або «Mango», які доступні широкій публіці, бутик - більше вузьке поняття. Це невеликий магазин, у якому представлені дуже дорогі ексклюзивні речі

В.: Інтер'єри бутиков повинні бути авторськими, як одяг?

П. К.: Звичайно, вони повинні бути авторськими й відповідати напрямку одягу кутюр'є. Наприклад, якщо це Валентино, те, працюючи над інтер'єром його бутика, треба бути особисто з ним знайомим і т. п.

В.: Що головне в інтер'єрі магазина модного одягу: загальний настрій, амбіції дизайнера або одяг?

П. К.: Бутики будуються по принципах, на яких заснована комерційна діяльність, коли магазин існує для товару, а не для реалізації відвернених ідей якогось дизайнера. Амбіції автора не повинні взагалі бути присутнім. Ніж простіше магазин, тим він гармоничней, ... придумати криву лінію легше, ніж провести рівну в потрібнім місці

В.: Сьогодні в стилістиці магазинів модного одягу переважають мінімалістські або околоминималистские тенденції. Як Ви до цього ставитеся?

П. К.: Це загальносвітова практика, що максимально правильно виявляє якість товару...

В.: Яке повинне бути торговельне встаткування, меблі в магазині?

П. К.: Ми працюємо з готовим устаткуванням. Є кілька італійських фірм, які випускають торговельне встаткування й все це різноманіття будується на 4-х елементах у кожній серії. Кожна марка одягу має своє торговельне встаткування. Такі торговельні модульні системи влаштовані як конструктор, вони завжди однакові, але в кожному інтер'єрі сприймаються по-різному. Можна встаткування проектувати й виготовляти самим, що теж добре.

В.: Що Ви можете сказати про організацію висвітлення в таких магазинах? Чи можна обійтися простим, дешевим світлом?

П. К.: Ні, потрібні спеціальні лампи. При звичайному галогенному світлі й лампах накалювання якість тканини губиться. Тканина повинна виглядати однаково в магазині й на сонячному світлі. Для цього проектуються спеціальні світильники (з колірною температурою, близької до температури сонячного світла - 5600 ДО).

В.: Але ці світильники не дешеві?

П. К.: Ще не дуже давно через дорожнечу спеціальне світло застосовувалося рідко. Ми придумали альтернативу тут, в Одесі. Світло складається із джерела світла, корпуса й рефлектора. Якщо купити джерело світла гарної фірми, а корпус рефлектора недорогої фірми, зроблений у Кореї, Китаї й т.д.), то можна одержати потрібне світло в 4 рази дешевше.

В.: Що Ви можете сказати про оформлення вітрин?

П. К.: Є спеціальні фірми, що займаються вітринами, з якими ми співробітничаємо

В.: Що б Ви відзначили сьогодні як позитивні тенденції в проектуванні бутиков?

П. К.: По-перше, навчилися робити добре, по-друге, психологія замовників починає мінятися. Раніше боролися за площу, зараз борються за престижДроздів Олег Анатолійович, архітектор, автор проекту магазина "Symbol baby", що одержав першу премію на всеукраїнському конкурсі «Интер' Year - 2012», і інших робіт, знайомих читачам по публікаціях у нашім журналі (магазини: «Nicole» - № 22, 2012; «Symbol» - № 24-25, 2012; «Мобільний мир» - № 26-27, 2012; «Ricci» - №29, 2012; «Status» - № 35,2012).«Ватерпас»: Що таке бутик у Ваше розумінні й чим він відрізняється від звичайного магазина?

Олег Дроздів: Виробники речей іменними марками вимагають авторського підходу до предмета продажу і його оточенню. У свою чергу, модні дорогі речі орієнтовані на певного глядача, що вимагає належного відношення до свого статусу. Простір бутика - галерея, що поєднує автора й глядача. Акцентувати увагу на зксклюзивности продаваного одягу, простір магазина, у той же час, дозволяє людині почувати себе особливим, делікатно підкреслюючи його статус

Бутик може мати як комерційний так і рекламний характер. Гарний інтер'єр бутика, як дорога реклама, у якій гарна історія або картинка прив'язана до якоїсь торговельної марки. Наприклад, у Нью-Йорку всі провідні торговельні марки прагнуть мати свій магазин-галерею поруч із Бродвеем. Багато хто з них досить збиткові, і вони існують там тільки в рекламних цілях. Де-небудь в Атлантик-Сіті вони більше скромні, у них менше галерейности, зате вони існують на широку комерційну ногу

Популярно зараз і змішання функцій у просторі бутика. Це може бути: магазин-театр, магазин-ресторан, магазин-бібліотека, магазин-книжкова крамниця. Уважається гарним тоном «підмішувати» до основного процесу інші функціональні елементи. Але не кожне місто здатне «прийняти» таку складну технологію, і забезпечити подібному бутику-гібриду можливість платити орендну плату, забезпечувати комерційну ефективність, тобто відпрацьовувати інвестовані гроші

Те, із чим мені доводилося зіштовхуватися на практиці, - це якийсь галерейний спейс; цільний і самодостатній простір, що допомагає потенційному клієнтові правильно сприймати продукцію. Архітектор прокладає певну траєкторію подорожі по цьому просторі, де групи товарів розташовуються в певній черговості, а кількість допоміжних елементів (oборудование, висвітлення, просторові акценти) строго дозований. Галерейний простір бутика як якась оболонка, що забезпечує глядачеві максимально комфортне перебування вмагазине.

Також характерною ознакою бутика є співвідношення одиниці продукції до квадратного метра. Чим більше порожнечі, тим більше це бутик.

В.: Що Ви можете сказати про західні тенденції в проектуванні бутиков?

О. Д.: Найцікавішими для мене є бутики Мияки й, напевно, самий революційний - це нью-йорский «Prado» (архітектор Р. Коолхаас). Мультимедійні начинки, оболонки, технології сьогодні займають практично рівне місце серед інших прийомів. Актуальні й прийоми розвитку й трансформації простору

Страницы: 1 2


Коментарии закрыты.